Статті

#Назад
12 08.2014

Організація та облаштування складу

У сучасних умовах важко переоцінити роль логістики, оскільки саме складське господарство є необхідною ланкою між виробником та реалізатором товарів. При цьому збереження матеріально-товарних цінностей є одним із основних завдань складу. Від грамотної та налагодженої системи залежить своєчасне приймання, відбірка, транспортування та відправлення тих чи інших товарів. Це стосується навіть невеликих складів, наприклад складів супермаркетів та магазинів, де наповнення полиць товарами безпосередньо залежить від грамотної організації складського господарства. Склад будь-якого рівня є непростим механізмом і його ефективного функціонування необхідна правильна організація всіх етапах його.
 
Організаційні питання складі
 
Розподіл обов'язків є одним із найважливіших моментів для злагодженої роботи складу. Мабуть, чіткий поділ обов'язків між приймальниками, відбірниками та рядовими працівниками. Якщо є виробничі цехи, необхідно закріпити співробітників за кожним з них. Також не слід забувати про такі посади як оператор із введення даних та ревізор. Організувати роботу приймання означає не лише надати, а й навчити персонал роботі з терміналом, який використовується для сканування товару, що надходить. Як правило, даний момент дозволяє суттєво скоротити час приймання. Правильність обліку приходу, а також повернення продукції повністю лежить на приймальнику та операційні, оскільки один відповідає за кількість прийнятого та відправленого товару, а другий за ведення документації.
 
 
 
З постачальниками варто заздалегідь обумовити дотримання графіка постачання. Це необхідно для рівномірного завантаження рампи протягом усього робочого дня. При цьому перевага в прийманні віддається швидкопсувним товарам, які не можуть довго чекати і повинні без зволікання надходити в холодильник або торговий зал. Термін придатності у разі також грає не останню роль.

Правильна організація роботи включає два важливі моменти - графік поставок і передбачувану кількість продажів протягом певного періоду часу. Якщо все правильно узгоджено, то товару вистачить від одного постачання до іншого. Рекомендується замовляти трохи більше товару про запас, але водночас надлишки товару повинні бути великі, ніж перевантажувати роботу склада.
 
 
Як обладнати склад?
 
 
 
 
Для ефективного обладнання складського приміщення слід врахувати такі моменти:
 
  • Товарна спрямованість: кожна група товарів, наприклад, побутова хімія, продукти харчування чи непродовольчі товари повинні розміщуватися окремо. У разі швидкопсувних товарів слід продумати холодильні та морозильні установки для охолодження та заморожування товару;
  • Дотримання відстаней між стелажами: вони повинні бути достатніми для проїзду як мінімум одного автонавантажувача або рокли;
  • Товарне сусідство: неприпустимо розміщення у безпосередній близькості різних видів товарів, якщо деякі з них можуть зіпсуватися внаслідок такого сусідства. Наприклад, вкрай не рекомендується зберігати рідку побутову хімію поруч із товарними цінностями, які мають слабо захищене картонне пакування. Те саме стосується посуду або скляної тари та упаковок з напоями;
  • Відповідність стелажного обладнання продукції, що зберігається: тендітні та б'ються товари повинні зберігатися на поличкових стелажах, для габаритних вантажів служать палетні стелажі. Для зберігання овочів додатково використовують спеціальні контейнери.