Статті

#Назад
04 08.2014

Чим корисні глибинні стелажі?

 

При будівництві нового складу або в процесі експлуатації чинного нерідко виникає питання збільшення обсягу вантажів, що зберігаються. Найчастіше можливості розширення площі складів дуже обмежені, тому єдиним доступним варіантом у такій ситуації є встановлення сучасних глибинних стелажів

.

 

 

 

 
Глибинні чи набивні стелажі – це спеціальні конструкції, що складаються з вертикальних рам, а також скріплені у верхній частині рядами горизонтальних балок. Щоб мати можливість розміщувати продукції на піддонах в конструкції глибинних стелажів передбачені напрямні рейки, які приймають він все навантаження від вантажу, що зберігається. У європейських країнах набивні стелажі називають "drive-in", що дослівно перекладатися з англійської як "в'їхати всередину". Принцип роботи таких стелажів полягає в наступному: піддон, завантажений першим, буде вивантажений останнім. Винятком можуть стати наскрізні глибинні стелажі, де доступ до піддонів із вантажами забезпечується не лише з одного боку. Щоб використовувати глибинні стелажі, потрібна спеціальна складська техніка, здатна заїжджає всередину стелажних каналів і далі рухатися ними з вантажем. Найбільш поширена сфера використання набивних стелажів – це холодильні камери, оскільки ціна одного кубічного метра камери є досить високою.
 
Якщо необхідно розмістити продукцію, що зберігається максимально компактно, то глибинні стелажі будуть ідеальним рішенням, так як вони дозволяють гранично раціонально використовувати наявний складський простір. Проходи між секціями відсутні, а для доступу до вантажів, що зберігаються, вантажна техніка заїжджає безпосередньо всередину стелажної системи. Тобто важливою відмінністю цього виду стелажів є встановлення піддонів углиб стелажу.
 
 
Найвища ефективність набивних стелажів проявляється, насамперед, розміщення однотипного товару з тривалим терміном зберігання. В інших випадках глибинні стелажі навпаки значною мірою ускладнюватимуть роботу складу, оскільки витрачатиметься додатковий час на прості операції з переміщення вантажу. В даному випадку краще звернути увагу на передні стелажі. Але якщо товар однотипний, тобто не має значення, яку саме партію взяти першою, то застосування глибинних стелажів стане економічно виправданим, оскільки наявний обсяг складу буде використаний гранично ефективно. Ще набивні стелажі стануть корисними, коли є потреба в блочному складуванні, адже якщо товар дуже тендітний, то встановлення піддонів один на одного в традиційних стелажних конструкціях призведе до пошкодження товару.
 
 
За своєю конструкцією глибинні стелажі можуть бути двох видів: класичні глибинні чи прохідні. При цьому в класичних стелажах і навантаження і вивантаження проводиться з одного боку. Прохідні стелажі мають наскрізну конструкцію, тому завантаження може виконуватися з одного боку, а вивантаження - з іншого. Прохідні стелажі покликані збільшити швидкість завантаження та розвантаження.
 
Вся конструкція стелажів є збірно-розбірною, тому при необхідності її конфігурація легко може бути змінена. Захист стійок від пошкоджень під час роботи з вантажною технікою забезпечується спеціальними відбійниками.
 
До відносних недоліків набивних стелажів можна віднести більш високу вартість (порівняно зі звичайними палетними стелажами) та використання спеціальної вантажно-розвантажувальної техніки (штабелерів, навантажувачів, річ-траків із завуженою базою та кабіною). Якщо ж глибинні стелажі будуть встановлені неправильно, це призведе до збільшення вартості зберігання продукції, що також не дасть повною мірою реалізувати всі переваги набивних стелажів. Але незважаючи на ці недоліки, набивні стелажі - це одне з найкращих рішень, коли необхідно по максимуму завантажити склад.