Статті

#Назад
09 02.2015

Як вибрати торговельні стелажі

ЯК ВИБРАТИ ТОРГОВЕЛЬНІ СТЕЛАЖІ
 
Очевидно, що будь-який відвідувач торгових центрів і магазинів набагато швидше зробить бажану покупку, якщо буде можливість доступно і просто розглянути представлений товар або навіть потримати його у власних руках. З цієї причини більшість торгових точок докладають чимало зусиль для розміщення якнайбільшої кількості продукції в торгових залах, де вона буде максимально доступною для покупців.

ЯК РОЗМІСТИТИ ЗНАЧНУ КІЛЬКІСТЬ ТОВАРІВ НА ОБМЕЖЕНІЙ ТОРГОВЕЛЬНІЙ ПЛОЩІ?
 
Для цього буде потрібне спеціальне торгове обладнання, призначене для зручної демонстрації товару. До такого обладнання, що дозволяє наочно демонструвати найрізноманітнішу продукцію, належать торговельні стелажі. 

 

Під торговими стелажами розуміють меблі, які мають багатоярусну поличну систему, основними завданнями яких є демонстрація та зберігання представленої продукції. Завдяки особливості конструкції торговельні стелажі значно збільшують корисну торгову площу за рахунок спеціальної конструкції. Крім того, покупці можуть самостійно взяти необхідний товар із полиць магазину, що значною мірою підвищує ефективність функціонування тієї чи іншої торгової точки загалом.
 
Основними передумовами використання стелажів для магазинів та торгових центрів є необхідність оптимального використання наявного простору, і навіть турбота про своїх покупців.
 
 
ЯК ЗРОБИТИ ПРАВИЛЬНИЙ ВИБІР І ПРИДБАТИ ОПТИМАЛЬНИЙ ТОРГОВИЙ СТЕЛАЖ?
 
Щоб однозначно відповісти це питання потрібно розглянути особливості даного торгового устаткування, включаючи особливості його застосування.
 
 
Відповідно до функціонального призначення торгові стелажі можна поділити на дві основні групи:
 
  • Спеціалізовані стелажі чи брендовані – розраховані під конкретні види товарів;
  • Універсальні стелажі можуть бути використані для розміщення широкого асортименту товарів.
Якщо виходити з видів стелажних конструкцій, їх можна умовно розділити на кілька груп:
 
  • Пристінні: стелажі з одностороннім розташуванням полиць;
  • Острівні: стелажі з двостороннім розташуванням полиць;
  • Кутові: у стелажах є як зовнішні, так і внутрішні полиці;
  • Торцеві: призначені для розміщення на початку та наприкінці торгових рядів;
  • Перфоровані: у задніх стінках стелажу є отвори під гачки.
Правильно підібраний торговий стелаж є запорукою оптимального використання корисного місця, також ефективної роботи всього торгового залу. При цьому основний наголос робиться не тільки на максимальне використання торгової площі, але і на вигідне розташування продукції для зручності потенційних покупців. Далі слід враховувати тип торгового приміщення і специфіку товару, що продається.
 
Такі відмінності обумовлені принципом розташування стелажних конструкцій – перш за все, відіграє роль розмір торгового приміщення, а також особливості його дизайну. Наприклад, у затишних бутіках і невеликих магазинчиках розумно використовувати пристінні та кутові стелажі, а у великих торгових центрах із значними обсягами торгових площ добре зарекомендували себе острівні стелажі (двосторонні).
 
В ідеальному випадку торгові стелажі повинні вирішувати цілу низку практичних і естетичних завдань, мати чудові навантажувальні та міцнісні властивості, органічно поєднуватися з представленими групами продуктів, також вписуватися в загальний інтер'єр торгового приміщення.
 
Нині найпопулярнішими є моделі стелажних конструкцій, які легко піддаються модифікації. Тобто в залежності від розв'язуваних завдань поміняти розміщення кріплень, полиць або будь-яких власників не повинно складати особливих труднощів і з цим повинні справлятися самі працівники магазину.
 
Окремим напрямком є торговельні стелажі для магазинів Cash&Carry.
 
 
    
 
У конструкції даних стелажів присутні елементи як поличних, так і палетних стелажних конструкцій. Це зумовлено тим, що в системі Cash&Carry повністю поєднуються торгові та складські площі, що продиктовано необхідністю суміщення функцій довгострокового зберігання та наочною демонстрацією товару.
 
Представлена класифікація стелажних конструкцій здатна допомогти при виборі торгового обладнання, яке максимально відповідатиме всім особливостям Вашого бізнесу. Крім того, слід звертати особливу увагу на розміри, характеристики міцності, а також матеріал, з якого виготовляються стелажі.
 
Насамперед, слід вирішити, які саме завдання виконуватиме торговельне обладнання. Після цього залишиться лише знайти надійну компанію, яка має позитивну репутацію та багатьох вдячних клієнтів. Успішного вибору!