Статті

#Назад
10 03.2015

Вибір сейфу для дома

Підбір сейфу для квартири або будинку вважається важким завданням, так що в торгових центрах можна знайти безліч різновидів сейфів за різною вартістю багатьох вітчизняних і зарубіжних виробників. Важко порекомендувати, як вибрати ідеальний сейф, тому що у кожному конкретному випадку запити до обладнання можуть бути різними.
 
В одних випадках пристрій необхідний для зберігання готівки та важливих паперів, в інших – для забезпечення збереження важливих носіїв інформації у разі пожежі, по-третє – як дорогого прикраси. Необхідно заздалегідь вирішити, навіщо саме Вам знадобився сейф. У цій статті розповімо про основні аспекти вибору правильного обладнання з відповідними характеристиками.
 
СЕЙФИ, ЩО ВБУДОВУЮТЬСЯ У СТІНИ ДЛЯ ДОМУ
 
Більшість покупців даного обладнання хочуть отримати гарантовану безпеку своїх матеріальних цінностей. Досить важливо, щоб злодії не тільки не зуміли відкрити сейф, а й у принципі не відшукали його в будинку, тому що при величезному бажанні навіть великий сейф реально перенести з будівлі, занурити на автотранспорт і розкрити його у відповідних умовах. З цієї причини більшої популярності набули сейфи, які можна вбудувати в стіни, перекриття або підлогу.
 

Встраиваемые сейфы для дома

Однак на практиці виходить, що далеко не всі можуть придбати відповідне обладнання з низки причин:
 
 •   Відсутність придатного для монтажу місця;
 •   Потреба у порушенні нещодавно зробленого ремонту;
 •   Велика витрата виконання монтажу устаткування;
 •   Недоступність необхідного обладнання у конкретному населеному пункті.
Ці моменти дійсно можуть вплинути на рішення придбати вбудований сейф. Однак у будь-якій ситуації є своє оптимальне рішення.
 
ОСОБЛИВОСТІ СТІННИХ СЕЙФІВ У ДОМАШНЬОМУ ВИКОРИСТАННІ
 
Сейфи, що вбудовуються в стіну, давно стали культовим продуктом відповідних торгових закладів. У сучасних книгах, синематографі постійно демонструється, як справді ці пристрої ховаються під картинами, вимикачами або джерелами живлення. Однак у сейфів, що вбудовуються, є ряд обмежень, які значно зменшують сферу їх застосування:
 
 • Найчастіше стіни квартир та будинків не призначені для вбудовування відповідного обладнання;
 • Коли товщина стін становить до 20 см, то неможливо вести мову про встановлення серйозного сейфа, здатного забезпечити збереження матеріальних цінностей від зазіхань професійних зломщиків;
 • Для досягнення необхідного ступеня надійності нерідко потрібна зміна конфігурації стіни або створення спеціального місця встановлення сейфа.
Названі вище моменти здатні перетворити вартість покупки сейфа, що вбудовується, а також його монтажу в будинку на чималу грошову проблему. І в результаті Ви отримуєте зовсім невеликий корисний простір, оскільки велику частину вільного місця в стіні займе задня стінка та дверцята обраного сейфа.

 
МЕБЛЕВІ СЕЙФИ ДЛЯ БУДИНКУ, ЩО ЦЕ - ШКАТУЛКА ЧИ ЗАХИСТ?  
 
Останні два десятки років меблеві сейфи користуються величезною популярністю на вітчизняному ринку. Спочатку їх прозвали кухонними, оскільки такі сейфи часто розміщувалися саме на кухні, а для маскування використовувалися пакети та коробки з крупами.
 

Мебельные сейфы для дома

В даний час меблеві сейфи для зберігання грошових та матеріальних цінностей можуть розміщуватись абсолютно в будь-якій шафі. Крім того, при проживанні в готелі багато хто вже не припускає, як можна обійтися без цієї вкрай необхідної речі. Однак меблеві сейфи також мають цілком чималі недоліки. Тому слід докладно розглянути та проаналізувати основні переваги та відчутні недоліки використання такого обладнання у квартирі чи приватному будинку.
 
ОСНОВНІ ПЕРЕВАГИ МЕБЛЕВИХ СЕЙФІВ
 
Зручність застосування такого пристрою і є основною перевагою. Вбудовування в меблі нерідко здійснюється без будь-якого маскування, проте такого роду сейфи також показують гарний ступінь захисту. Головні плюси застосування меблевих сейфів:
 
 • Невеликі габарити та приховане розміщення;
 • Хороший рівень захисту, що забезпечується за допомогою електронних замків;
 • Відсутність необхідності монтажу;
 • Оперативний доступ до матеріальних цінностей у екстрених ситуаціях.
У західних країнах меблеві сейфи для зберігання грошей, цінних паперів та важливих речей є культовим предметом, який можна зустріти практично у будь-якому будинку. Однак у цьому типі пристроїв не уникнути наявності деяких негативних моментів.
 
ОСНОВНІ НЕДОЛІКИ ВИКОРИСТАННЯ МЕБЛЕВИХ СЕЙФІВ
 
У процесі придбання та встановлення сейфа ми в першу чергу думаємо про забезпечення безпеки тих чи інших цінностей. Витратити чималі кошти на подібне обладнання людина готова тільки в тому випадку, коли воно здатне надійно захистити його активи від протиправних посягань. У разі використання меблевого сейфа повна безпека матеріальних цінностей гарантована бути не може. Меблеві сейфи мають такі недоліки:
 
 • Можливість крадіжки всього сейфа із його внутрішнім вмістом;
 • Простий демонтаж сейфа за допомогою руйнування меблів;
 • Швидке знаходження обладнання навіть непрофесійним злодієм;
 • Відносно найвища ціна.

ПОВНОЦІНІ СЕЙФИ ДЛЯ ДОМУ ТРАДИЦІЙНОГО ТИПУ
 
У випадку, коли Вас не цікавлять іграшки для меблів та стін, а є бажання купити сейф, який насправді здатний забезпечити необхідний ступінь захисту наявних цінностей, слід звернути увагу на спеціальні сейфи, які, по-перше, мають чималу масу, а по-друге, надійно кріпляться до стіни або підлоги за допомогою анкерних болтів. Завдяки солідній вазі та кріпленню таке обладнання не вдасться викрасти подібно до меблевого сейфа.
 
Однак відкрити або спалити такий сейф все ж таки можливо. Для досягнення абсолютної безпеки наявних цінностей вам потрібно підібрати відповідний ступінь захисту. В даний час головною відмінністю сейфів для зберігання речей та коштів є їх призначення:
 
 • Забезпечення захисту від злому (зломостійкі сейфи);
 • Забезпечення захисту від пожежі (вогнестійкі сейфи);
 • Забезпечення захисту від злому та пожежі (вогневзломостійкі сейфи).
Згідно з вищеназваними критеріями слід вибирати відповідний тип сейфів для кожного конкретного випадку. У кожного з названих видів сейфів є позитивні та негативні сторони. Тому необхідно вивчити їх заздалегідь та вибрати найбільш оптимальні варіанти для тих чи інших умов експлуатації.


ВОГНЕЗАХИСНІ СЕЙФИ - ПРОСТИЙ ВИБІР
 
У тих випадках, коли необхідно забезпечити захист коштів, важливих паперів, різних носіїв інформації, а також інших цінних речей від впливу високих температур та вогню, найкращим рішенням стануть вогнезахисні сейфи.

 

Огнестойкие сейфы

Дане обладнання має відповідний клас вогнестійкості і здатне забезпечити чималий час перебування у вогні. Класів вогнестійкості всього 3:
 
 • Клас Б – забезпечення захисту коштів та паперових носіїв інформації при температурі всередині не більше 170 градусів Цельсія;
 • Клас Д – багатофункціональний захист усіх матеріалів при температурі всередині не більше 70 градусів за Цельсієм;
 • Клас ДІС – універсальні Data-сейфи, які призначені для забезпечення захисту магнітних носіїв інформації при температурі всередині не більше 50 градусів Цельсія.
 
У придбанні вогнезахисних сейфів також є низка особливостей. По-перше, у разі гасіння пожежі працівники МНС за інструкцією викидають на вулицю все, що ще не встигло згоріти. При цьому є ризик просто знищити сейф внаслідок його падіння з верхнього поверху. Також є ризик заволодіння ним несумлінним сусідом, який пізніше може розкрити його в зручніших умовах.
 
Крім того, даний тип обладнання забезпечує захист від впливу полум'я та високих температур, але не йдеться про злостійкість. Незважаючи на все сказане вище, вартість таких сейфів досить невисока. Цілком можливо знайти потрібні варіанти вартістю від 60 доларів.


СЕЙФИ, ЩО ЗАХИЩАЮТЬ ВМІСТЬ ВІД ЗЛОМУ
 
Другим видом сейфів вважаються значно складніші і водночас недешеві системи, метою яких є захист вмісту від злому та крадіжки.
 

Взломостойкие сейфы для дома

Ці сейфи обов'язково кріпляться до підлоги чи стіні. Вони досить великі за розмірами і мають значну масу. Дверцята у цьому обладнанні оснащені не простими замками, а спеціальними системами захисту, які перешкоджають зняттю дверей навіть за допомогою зрізування петель. Розглянемо основні переваги зломостійких сейфів:
 
 • Відповідно до даних, зазначених у технічній документації сейфа, система гарантує досить високий рівень захисту;
 • Крадіжка сейфа практично неможлива, завдяки його габаритним розміром та значній масі;
 • Правильний монтаж гарантує високий рівень безпеки ваших цінностей.
Проте слід пам'ятати, що злостійкі сейфи не зможуть забезпечити необхідний ступінь збереження речей у разі виникнення пожежі. Якщо температура підніметься вище за певний рівень, то певні матеріальні цінності можуть перетворитися на попіл. Придбання зломостійких сейфів слід проводити відповідно до необхідного класу надійності.


ОПИС КЛАСІВ ЗЛОМОСТІЙКОСТІ СЕЙФІВ
 
Відповідно до європейської класифікації існує 10 класів зламостійкості. Проте найчастіше використовуються перші 5 класів, оскільки інші застосовуються банками та комерційними організаціями. Опис кожного класу – це численні цифри, які багато в чому зрозумілі лише професіоналам. Тому для зручності розглянемо рівень захисту сейфів кожного класу на прикладах:
 
 • Перший клас зломостійкості відповідно до європейської системи передбачає дві-три години безперервної роботи із застосуванням спеціального інструменту для злому;
 • Другий клас вимагатиме значно більших витрат і зусиль – для розкриття сейфа з використанням професійного інструменту потрібно не менше 24 годин;
 • Третій клас передбачає застосування спеціальних аварійних технологій, які наглухо запечатують сейф при спробі злому;
 • 4-й та 5-ий класи – це вкрай надійні сейфи, які навіть у разі демонтажу та викрадення будуть відкриватися у спеціальних майстернях довгий час.
При збільшенні класу стійкості до зламування сейфа збільшується і вартість відповідного обладнання. Тому вибір здійснюється не тільки виходячи з бажаних характеристик зламостійкості, але і з урахуванням наявних фінансових можливостей.
 
УНІВЕРСАЛЬНІ СЕЙФИ – ЗАХИСТ ВІД ЗЛОМУ І ВОГНЮ
 
Вогневзломостійкі сейфи здатні вирішити практично всі проблеми. Придбане обладнання, яке однаково захищає і від впливів підвищених температур, і від зловмисників.
 

Универсальные огневзломостойкие сейфы

Але незважаючи на очевидні переваги, ціна таких сейфів у рази відрізняється від розглянутих раніше варіантів. Ще є низка аспектів, які здатні вплинути на вибір:
 
 • Відносно великі габарити, чимала вага, а також дуже обмежений корисний простір;
 • Достатньо високі вимоги до встановлення та відповідного оточення сейфа;
 • Завдяки деяким особливостям захисту навіть самостійне відкриття сейфа може бути вкрай утрудненим.
Зупинити свій вибір на універсальному вогневзломостійкому сейфі можна в тих випадках, коли немає будь-яких обмежень за місцем. У той же час бюджет має бути не малим, тому що це зовсім не ощадлива покупка. На практиці універсальні сейфи найчастіше використовуються для зберігання дуже важливих і дорогих речей.


ЧИ МАЄ ЗНАЧЕННЯ ВИБІР ВИРОБНИКА СЕЙФУ?
 
Останнім етапом у процесі вибору сейфа буде перегляд пропозицій різних виробників відповідного обладнання. Звичайно, можна довго аналізувати особливості кожного виробника щодо точності, практичності, уваги до деталей і так далі, але головне просто розуміти, що якщо китайський сейф пропонується за ціною на порядок менше аналогічних ринкових пропозицій, то він може мати безліч недоліків, серед яких слід назвати:
 
 • Погана якість металу, що використовується;
 • Невідповідність реальних та зазначених у документах характеристик;
 • Неякісна фурнітура, погані петлі та замки;
 • Невідповідність або просто відсутність необхідного наповнювача між стінками сейфа.
За більш детальною інформацією та отриманням детальних консультацій завжди можете звернутися до фахівців компанії КиївМетСервіс.