Статті

#Назад
31 03.2014

Де ж використовуються мобільні стелажі

Належне облаштування робочих місць дозволяє значно підвищити ефективність роботи співробітників як комерційних фірм та організацій, і державних установ. Підвищення швидкості та ефективності роботи в одних випадках дозволяє заощадити час, а в інших випадках дає змогу заощадити ще й значні кошти. Використання таких металевих конструкцій як мобільні стелажі, дозволяє вкрай ефективним чином організувати весь робочий простір.
 

  

Використання пересувних стелажів в архівах, музеях та бібліотеках просто необхідне, оскільки без належного порядку в цих установах обійтися дуже важко. Нерідко відведеної площі вкрай замало розміщення всіх необхідних речей, тому питання економії простору є дуже важливим.
 
Іншим важливим завданням, яке дозволяють вирішити мобільні стелажі, є належне зберігання документації та інших предметів у належному стані. Експонати захищаються не тільки від пилу та пересихання, а й від підвищеної вологості. Вкрай зручною є можливість сортування документів, що дозволяє зручно працювати з ними.
 
Мобільні стелажі для бібліотек та архівів
 
Основне завдання бібліотечних та архівних мобільних стелажів – це організація вільного доступу до наявних документів, журналів та книг у той час, коли класичні поличні стелажі покликані забезпечити збереження документації.
 
 
    
 
Особливістю бібліотеки є зручний доступ до полиць, коли можна безперешкодно брати та ставити на книги місце. Тому недоцільно встановлювати висувні лотки, також задні стіни на стелажі. У такому разі всі книги будуть перебувати під наглядом працівників бібліотеки та дозволять у найкоротший термін надати їх відвідувачам. Як виняток можна назвати задню стінку, яка розташовується на останній секції і запобігатиме запиленню книг.
 
Особливістю архітектури бібліотек нерідко бувають високі стелі, тому за допомогою стелажних конструкцій можна використовувати весь простір. У такому випадку відбувається побудова багатоповерхових конструкцій, які можуть досягати кількох метрів. Тому при побудові стелажних конструкцій приділяється увага відсутності гострих деталей та виступів. Застосування пересувних конструкцій із заклепками дозволяє забезпечити збереження книг, оскільки болтові кріплення можуть наносити пошкодження в момент зняття та встановлення книг на полиці.
 
Розумно використовувати в бібліотеках різні види стелажів:
 
  • стелажі із продуманою системою навігації;
  • стелажі, які включають картотечні шафи;
  • конструкції із зручними похилими полицями.
Для зручності користування широко застосовуються різні аксесуари, серед яких можна назвати полички, обмежувачі полиць, висувні полиці і так далі.
 
Зміна обстановки, суттєве спрощення роботи, розстановка всіх наявних матеріалів у найкоротші терміни – це неповний перелік позитивних наслідків, що виникають внаслідок застосування мобільних стелажів. Дані конструкції дозволяють із зручністю провести найрізноманітніші виставки, ділові зустрічі та конференції.
 
 
У процесі виробництва обов'язково будуть враховані умови зберігання паперів та документів, а також допустимий рівень навантаження та багато іншого.
 
Мобільні стелажі для музеїв
 
Велика історична та культурна цінність представлених музейних експонатів заслуговує на гідне себе звернення. Насамперед, кожен експонат має бути доступний та наочно представлений для відвідувачів музею. У той же час є необхідність надійно захистити їх від можливих зазіхань.
 
Мобільні стелажні конструкції чудово підходять для музеїв та дозволяють вирішувати всі необхідні питання. При поповненні колекції новими експонатами на стелажах завжди буде місце для статуеток, картин та інших предметів мистецтва. Таким чином, мобільні стелажі дозволяють компактно зберігати різноманітні предмети на невеликій території.
 
 
    
 
Полиці на стелажних конструкціях мають регульовану довжину та висоту, тому що вони встановлюються на бічних стінках на потрібній висоті. За бажання висота полиць може легко змінюватися виходячи з вимог експозиції, що оформляється.
 
Важливою особливістю музейних стелажів є їхня підвищена стійкість і жорсткість. Для досягнення названих властивостей використовуються спеціальні антиперекидні пристрої та стопорні механізми. Це допомагає уникнути скочування та падіння предметів з полиць.
 
Широкий асортимент стелажних конструкцій дозволяє підібрати відповідне обладнання для кожного конкретного випадку, картини, книги або інші експонати. Повна відповідність конструкцій функціональним та естетичним характеристикам дозволяє їм органічно вписатися у будь-який інтер'єр виставкового залу.