Статті

#Назад
01 12.2014

Елементи захисту стелажів

Однією з необхідних умов роботи складі є безпека. Для захисту несучих елементів конструкції стелажів від незначних пошкоджень та ударів у ході роботи вантажної техніки є спеціальні пристрої. Вони не тільки дають можливість захистити рами та стійки стелажів, але й бережуть стіни, колони та інші несучі елементи будівлі від пошкоджень, а також спрямовують рух техніки. Тобто вони є підсилюючими елементами конструкції стелажів.
 
Найбільш схильні до ризику вузькопрохідні стелажі, оскільки для маневрів техніки є зовсім мало місця. Працюючи зі стелажами управління навантажувальною технікою здійснюється людьми, що навіть за наявності значного досвіду виключає можливості помилок. Тому виробники стелажів подбали про додаткові елементи захисту для стелажних конструкцій. Як правило, захист стійок рам здійснюється за допомогою сталевих відбійників. Так у безпосередній близькості в основі рам за допомогою анкерних болтів встановлюються вигнуті сталеві щити за допомогою анкерних болтів.
 
 
СЕРЕД ОСНОВНИХ ЕЛЕМЕНТІВ ЗАХИСТУ МОЖНА ВИДІЛИТИ:
 
 
ФРОНТАЛЬНИЙ ЗАХИСТ СТІЙОК
 
Захищає стійки стелажів від можливих ударів вантажної техніки. Установка елементів захисту проводиться на підлозі біля рами в стелажних проходах. Цей вид захисту може використовуватись у складі інших захисних пристроїв;
 

                            

                                фронтальний захист стійки                                                                      кутовий захист стійки
 
 
КУТОВИЙ ЗАХИСТ СТІЙОК
 
Використовується з метою запобігання пошкодженню стійок торцевих рам. Незграбні маневри навантажувальної техніки здатні пошкодити кутові елементи конструкції стелажів, тому сталеві щити кутових огорож покликані приймати на себе удари і не допускати такого ушкодження;

 

ТОРЦЕВИЙ ЗАХИСТ РАМИ
 
Служить для захисту від пошкоджень основи рами. Установка проводиться у місцях проїзду навантажувачів. Торцевий захист може бути подвійним або одинарним. Обидва види є спеціальною парою кутових стійок, які з'єднані між собою кількома балками. Даний вид захисту забезпечує більш високу безпеку, ніж фронтальний або кутовий захист, які є лише окремими елементами захисної конструкції.
 

              

                                      захист одинарного ряду                                                                   захист подвійного ряду
 
 
Також існують інші спеціальні елементи, призначені для посилення стелажної конструкції.
 
Матеріалом для елементів захисту також може бути пластик. Пластикові відбійники відрізняються достатньою пружністю, але їхнє кріплення проводиться безпосередньо на раму стелажу.
 
Для захисту елементів конструкції будівлі призначені відбійники для стін та колон. Їх слід встановлювати не лише вздовж усіх рядів стелажів, а й у зонах паркування, а також роботи та інших маневрів вантажної техніки.
 
У вузькопрохідних стелажних конструкціях обов'язково використання напрямних елементів захисту, які виключають ушкодження стійок, а й забезпечують чітке позиціонування навантажувальної техніки у процесі роботи між рядами стелажів.