Статті

#Назад
07 11.2014

Процес виробництва металевих стелажів

Металеві стелажі для складу, магазинні стелажі та багато інших давно завоювали популярність як надійне обладнання виробничих та комерційних підприємств. Найчастіше їх застосовують у складських приміщеннях, де є необхідність зберігання вироблених товарів та інших вантажів. Нині через високий рівень корисності металеві стелажі використовують як на складах, а й у підсобних, торгових і архівних приміщеннях. Виробництво стелажних конструкцій виконується у кілька етапів.
 
Етапи виготовлення стелажів:
 
Розробка проекту 
Першим етапом у процесі виробництва стелажів є розробка проекту. Насамперед, фахівці роблять виміри наявного приміщення, а також складають план об'єкта, що будується, з обов'язковою розміткою зон розміщення складського обладнання та схемою розміщення додаткових конструкцій. У процесі проектування архівно-складських стелажних конструкцій необхідно передбачити зручний доступ із кожної зі сторін. Залежно від параметрів продукції, що складається, вибирається тип, а також проводять розрахунки розмірів стелажів. Після узгодження спроектованих конструкцій із клієнтом замовлення вирушає у виробництво.
 

 

 

Підготовка металу 

  Після передачі замовлення виробництва відбувається розкрій сталевого листового прокату, і навіть заготівля металевих деталей, які у узгодженої стелажної конструкції. Залежно від заданого навантаження підбирається метал виготовлення складського устаткування. Найбільш поширеним матеріалом виготовлення стелажів є вуглецева сталь. Після перевірки марки сталі, стану та ширини листа затвердженого технічного завдання, за допомогою гільйотини відбувається розрізання металу на необхідні заготовки. 

 

 

Перфорація профілю та сполучні елементи стелажу 
 
 
Наступним етапом створення металевих стелажів є перфорація та прокатка профільних, а також листових деталей у місцях їхнього дотику один з одним. Виконання цієї операції здійснюється за допомогою спеціальних координатно-пробивних верстатів, які оснащені програмним керуванням. За допомогою зварювання, систем кріплення та кронштейнів здійснюється складання конструкцій. У разі пересувних виробів комплектуються приводом. Додаткова міцність стійок та балок забезпечується обробкою заготовок на згинальних верстатах з ЧПУ. Металеві стелажі різноманітних форм одержують за допомогою гарячого, теплого або холодного прокату. 
 
 
Нанесення покриття на стелаж
 
На цьому етапі виготовлення стелажів здійснюється нанесення на вироби покриття, здатного забезпечити збільшення вологостійкості, а також опір виробів до агресивних середовищ. Цей етап має велике значення для збільшення терміну служби виробу у процесі експлуатації. Найкращий захист від перепадів температур, підвищеної вологості та появи іржі забезпечує фарбування конструкцій за допомогою порошково-полімерного матеріалу. Процесу фарбування профілів металевих стелажів має передувати процедура промивання та ґрунтовки. Захисний шар цинку призначений для збільшення вогнетривких характеристик металевих деталей та підвищення стійкості стелажної системи до механічних ударів. Вибір покриття для архівно-складських стелажних конструкцій виробляють згідно з вимогами ГОСТів, що діють.
 
 
Монтаж стелажів
 
 
 
 
Останнім етапом є складання стелажної конструкції. З метою економії місця та зменшення витрат при транспортуванні стелажі поставляються у розібраному вигляді. Кожен виріб супроводжується докладною інструкцією зі збирання та встановлення. Для з'єднання рам служать діагональні та горизонтальні розкоси. Також нерідко кріплення виконують болтами. На балках, що обладнані кронштейнами, з обох боків є спеціальні зачепи. Самі балки навішуються між рамами попарно, після чого затискаються фіксаторами. Фіксатори унеможливлюють випадкове роз'єднання. Монтаж полиць є завершальним штрихом етапу збирання.
 
 
 
 
 
 
 
 
У статті було розглянуто основні етапи виготовлення стелажу перед його використанням. Однак варто розуміти, що в процесі експлуатації стелажі піддаються різним навантаженням, які з часом можуть призвести до пошкоджень елементів конструкції стелажів. Щоб не було серйозних наслідків від пошкоджень, необхідно заздалегідь планувати сервісне обслуговування та догляд за стелажами.