Статті

#Назад
28 03.2018

Розташування стелажів на складі

Багатоярусна збірно-розбірна система з металу та полиць – спеціалізоване обладнання, яке використовується на складах різного цільового призначення.
 
Проектування, виготовлення складських стелажів за конкретними розмірами, а також встановлення (монтаж) виконуються згідно з нормативами, що регламентуються ГОСТом (23838-89). Дані вимоги належать до стелажів для складування товарів у тарі та штучних, без дотримання спеціальних умов зберігання (заморозки).
 
 
ВИМОГИ ДО СТЕЛАЖІВ У СКЛАДСЬКИХ ПРИМІЩЕННЯХ: РОЗСТАНОВКА, ПАРАМЕТРИ, КОНТРОЛЬ
 
Стандартизовані вимоги до стелажів у складських приміщеннях передбачають дотримання техніки безпеки роботи персоналу, який займається експлуатацією поличних металоконструкцій.
 
Схема складу зі стелажами, виконана у вигляді графічного зображення (плану) із зазначенням параметрів та засвідчена відповідальною особою підприємства, знаходиться на вході в об'єкт. План із розташуванням стелажів на складі є офіційним документом і відповідає, зокрема, вимогам пожежної безпеки.
 
Розрахунок стелажів для складу провадиться з урахуванням параметрів міцності для елементів, що витримують потенційні фізичні навантаження. Нормативи передбачають:
 
  • допустиму кривизну зібраних балок та стійок (до 0,1% від усієї довжини);
  • допустиме скручування балок та стійок навколо поздовжньої осі (до 0,05% від усієї довжини);
  • технічний стан конструктивних елементів (відсутність будь-яких дефектів, відколів, відшарувань тощо)
  • якість зварних з'єднань (без непроварів, без пір та тріщин);
  • тип покриття конструктивних деталей (оцинкування, ґрунтування з фарбуванням, полімерне покриття та випал у печі), мн.ін.
 
РОЗМІЩЕННЯ СТЕЛАЖІВ НА СКЛАДІ
 
Щоб функціональність об'єкта була ефективною, організацією внутрішнього середовища повинні займатися професіонали, які знають вимоги до складських стелажів.
 
Від правильної розміщення стелажів на складі залежить безпека експлуатації системи, а також збереження довіреного вантажу (товару). Якщо ширина проходу між стелажами на складі не відповідає нормам ПБ, об'єкт не буде зданий в експлуатацію.
 
Ширина проходу не повинна перешкоджати виконанню вантажно-розвантажувальних робіт, пов'язаних із складанням, переміщенням великих партій товару та рухом техніки всередині об'єкта (кранів, машин тощо)
 
Розміри проходу між складськими стелажами не менше 80 см по ширині. Розташування базового транспортного проїзду планують на протилежній від входу стороні.
 
При складуванні товару штабельним методом дистанція між огорожами – від 80 см. На 10 штабелів обладнують оглядові проходи (ширина – 1 м).
 
Якщо ширина території перевищує 10 м, між металоконструкціями планують центральний коридор (не менше 2,5 м завширшки).
 
За наявності секцій з висувними осередками та полицями, прохід збільшують.
 
Поздовжні секції встановлюють на дистанції 20 см до стіни (виняток стосується спеціальних вантажів, зберігання яких передбачають відсутність у певному радіусі батареї).
 
Евакуаційні коридори плануються вздовж торців стелажів. У зонах переміщення та в просвітах усередині складу зберігати вантаж (у тому числі тимчасово) забороняється.
 
 
ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ СКЛАДУ: МЕТАЛЕВІ СТЕЛАЖІ ВІД «КИЇВМЕТСЕРВІС»
 
Разом з металоконструкцією для встановлення компанія-виробник передає клієнту паспорт, а також складальний креслення, в якому вказані розміри стелажів для складу конкретної товарної групи та певної площі.
 
Виробник несе відповідальність за якість металоконструкції, а також збирання та встановлення складських стелажів.
 
Системи для зберігання товарів, що доставляють на об'єкт, представлені у вигляді комплекту елементів – деталей та модулів кріплення конструкції. Комплектуючі підібрані за правилами та повністю відповідають моделі, конфігурації певної металоконструкції.
 
Після установки системи проводиться випробування стелажів на міцність (на комірку створюється штучне зусилля, що перевищує на 20-15% допустиме навантаження). Діагностику технічного стану конструкцій слід виконувати не рідше 1 разу на рік.
 
Більш детально про розміри стелажів для складу та особливості розміщення конструкцій ви можете дізнатися у спеціаліста компанії «КиївМетСервіс», яка професійно займається виготовленням та монтажем складського обладнання.