Статті

#Назад
15 07.2015

Різновиди стандартних палет

Разновидности паллет

ОСНОВНІ РІЗНОВИДИ СТАНДАРТНИХ ПАЛЕТ

 
Палета, або піддон - багатооборотна тара з дерева, металу або пластику, що дозволяє прискорити та систематизувати роботи з навантаження та розвантаження, а також максимально ефективно використовувати складські площі, якщо у вас ще немає спеціальних складських стелажів.
Щодо палет прийнято використовувати термін європіддон — це палети, що пройшли термообробку розміром 80х120х14,4 см. Розмір піддону затверджений ЄС. Доказом проходження фітосанобробки є відбитки - маркування по периметру всіх шести шашок з обох боків.
Попередником європіддону був дерев'яний полоз, який почали застосовувати на заводах США разом із першими навантажувачами. Розширення технічних характеристик навантажувача вимагало вдосконалення його конструкції, і в 1925 році, після того, як до полозу додали нижні дошки, він перетворився на палету.
Сьогодні європалети виробляються у суворому регламенті Європейської палетної асоціації, в якій перебувають провідні виробники палет. Клеймо EPAL підтверджує його якість. Ще одне тавро - EUR - підтверджує, що піддон виготовлений саме в Європі.
 

Основні види палет

 

Европаллета         Размеры европаллеты

 
Європалет має розмір 800х1200х145мм. На її правих ніжках нанесено тавро EUR в овалі, на інших — маркування з інформацією про виробника та даними про серію партії та дату випуску. Верхня частина європалети являє собою п'ять дощок, що чергуються, ширина яких становить 145 мм і 100 мм (у її нижній частині чергуються дві вузьких і одна широка). Однією з обов'язкових вимог до європалет є наявність фасок на кутах. 
 
 

Финская паллета           Размеры финской паллеты

 
 
Фінська палета, або финпаллета має габаритні розміри 1000х1200х145мм. На її праві ніжки нанесено тавро FIN у прямокутнику, на центральних — код виробника та дата випуску. На відміну від європалет, розмір фінської версії змінюється у першому параметрі. Верхня частина фінпалети - це сім дощок шириною 120 мм і 100 мм, що чергуються в певній послідовності: одна широка, дві вузькі, одна широка. Нижня частина включає одну широку дошку та дві вузькі по краях. У фіналі також обов'язково мають бути фаски на кутах.
Вантажна багаторазова палета - це піддон із габаритами, що відповідають параметрам фінської або європалети. Розміри дошки складають 20-20,2 см (по товщині). Фірмовий знак на такому піддоні не ставлять. Якщо логістична компанія, що займається міжнародними перевезеннями, використовує вантажні палети багаторазового типу, то маркування FIN або EUR (згідно з габаритами) використовується обов'язково.
Євробокс з піддоном - це металевий кошик з габаритними розмірами 800х1200х800 мм, що має основу у вигляді європейської палети. На такому виробі обов'язково кріпиться табличка з фірмовим тавром EUR.
 

Евробокс с поддоном   eurobox

Палета стандарту США (US або піддон-американець) виготовлена з квадратного бруса, довжина граней становить 12 см. Приблизно, як розмір євро палет. «Американці» витримані в рамках положень Міжнародного екологічного комітету — це означає, що їх також можна залучити до міжнародної логістики.
Крім розмірів, європіддони класифікуються за конструкцією. Виділяють три основні типи палет:
 
 • плоскі - одно-, двонастильні системи, оснащені полозами або опорами, що використовуються для перевезення мішків, тюків, ящиків, бочок;
 • стійкові - на відміну від плоских піддонів, вони оснащені стаціонарними або знімними обмежувальними стійками; сфера застосування та сама;
 • ящикові мають універсальність і багатофункціональність, а їх вертикальні стінки виконані у вигляді суцільного полотна, решітки або сітки.
 

ІМПОРТУВАННЯ ВАНТАЖІВ У ПАЛЕТАХ

Якщо ви плануєте переміщати товари за межі країни, вам не обійтися без сертифікованих фінських або європейських палет. Залежно від їх стану та зовнішнього вигляду, розрізняють три сорти піддонів:
 
 • вищий сорт - чисті, міцні, практично нові палети, на яких немає сколів або тріщин (їх використовували не більше трьох разів, тому зовні вони виглядають як нові);
 • перший сорт - піддони міцні, що не мають сколів, тріщин, потемнінь деревини, що жодного разу не вирушали в ремонт;
 • другий сорт - палети, на яких деревина трохи потемніла від часу (допустимо наявність тріщин і сколів, що не перевищують 30 см завдовжки і 3 см завширшки).
 Усі типи палет мають індивідуальні технічні характеристики. Від категорії, конструктивного варіанту та розмірів європалети залежить її ціна.
Габарити європіддону враховують обов'язково — цей параметр є важливим при плануванні логічного маневру та вибору засобу для перевезення.
За кратністю застосування, європалети бувають одноразовими (підходять лише для разового транспортування вантажу) та багаторазовими (для багаторазової експлуатації).
Одноразові європалети не мають надто високої якості, тому й вартість їх відповідна — бюджетна. Одноразовий європіддон має звичайні розміри, часто не регламентовані. Виготовляються такі палети з м'яких, недорогих сортів деревини або картону. Після застосування, палети одноразового використання утилізу ні, як форма б/в для обміну/повернення не застосовуються.
Багаторазові або багатооборотні палети мають стандартний розмір і, залежно від параметрів, класифікуються як європалета або фінський піддон. Виготовляються з міцних промислових сортів деревини, мають високу міцність, відмінну вантажопідйомність, довговічність, ремонтопридатність. Такі піддони часто продають у вигляді б/в.
Дізнатися більше про види палет, що використовуються, а також їх розміри ви можете у нашого фахівця. 
 

 

 

ФІТОСАНІТАРНА ОБРОБКА ПАЛЕТ

 
Дерев'яні піддони (і розміри ролі не грають) виготовляються з натуральної, свіжої деревини, що не пройшла відповідну обробку. Залишається високою ймовірність наявності у дошці різноманітних шкідників, суперечок, мікроорганізмів, личинок, патогенної плісняви. При розвитку процесу дебати або гниття, цілісність упаковки може бути порушена, а вантаж буде пошкоджений. Цього не можна допустити.
 
Якщо ви відправляєте або плануєте експортувати продукцію в інші країни, використання спеціалізованої тари, що пройшла фітсанобробку, - обов'язкова умова.
Палети, на яких імпортується продукція, підлягає обов'язковій фітосанітарній обробці відповідно до стандарту ISPM 15. Факт знезараження підтверджується відповідним маркуванням, в якому міститься інформація про країну-виробника та метод обробки. На європалетах також зазначаються номер партії та рік випуску.
 
Фітосанітарна обробка дерев'яних палет проводиться за одним із методів:
 
 • теплова обробка - нагрівання деревини до +560 ° C з подальшим прогріванням протягом півгодини (30 хвилин);
 • просушування в термокамері - висушування деревини в спеціально обладнаних камерах при +600 ° C і вище з приведенням показника вологості до 20%;
 • технологія хімічної фумігації (використання бромистого метилу) - метод, що поступається за ефективністю двом попереднім.
Документ про офіційне проходження палетами фітосанобробки надається перевізником під час проходження контролю на митниці.
 

ПРО ЩО ГОВОРИТЬ КЛЕЙМО НА ПАЛЕТЕ?

 

Информация о паллете    Клеймо паллеты    Хранение паллет

Європіддон, незалежно від розмірів та кількості використання, містить різні розпізнавальні знаки — тавра, за якими фахівець може зчитувати необхідну інформацію про якість палети, виробника, власника, спосіб виготовлення та інше.
 
 • IPPC - абревіатура Міжнародної конвенції щодо захисту рослин;
 • DE - код країни-експортера;
 • 49 - регіональний код країни;
 • ХХХ - особистий ідентифікаційний номер організації, що виготовила палету або здійснила її фітосанітарну обробку;
 • DB – вид пакувальної деревини;
 • HT - підтвердження про термічну обробку при температурі не менше 560°С протягом 30 хвилин;
 • KD - високотемпературне сушіння в закритій камері;
 • МВ - фумігація бромистим метилом.

 

 Клеймо на піддонах є офіційною інформацією та підробці не підлягає, це свого роду паспорт упаковки, страхування вантажу.
 

Скільки палет можна завантажити у фуру

Для раціонального використання палет корисно ознайомитись із деякими фактами.
У так звану єврофуру обсягом 82 куб. м. (вони найчастіше використовуються для міжнародних вантажоперевезень), залежно від схеми укладання можна завантажити 33 європалети в один ярус.
У контейнер, що містить брутто 20 футів, можна закласти в один ярус 11 європіддонів або 10 палет стандартних розмірів.
За загальноприйнятими стандартами, вантаж, сформований на піддоні, не може виступати за його межі більш ніж на 20 мм з кожного боку.
Обов'язково враховується вага палети, який залежить від матеріалу, використаного при виготовленні, технічних нюансів конструкції (тобто габаритів європалети).
При транспортуванні картонних коробок неприпустимо, щоб вони виступали за краї палети.
За прийнятним способом завантаження європіддонів у кузов або причіп використовують такі види укладання:
двозахідна - вила навантажувача фіксують піддон по протилежних гранях з обох боків;
чотиризахідна - захоплення доступне за всіх сторін.

 

Вага європалет з дерева – від 15 до 20 кг, а вага двонастильного піддону сягає 40 кг.