Статті
НазадЯк вибрати сейф
Як визначитися з типом сейфа
Навіть найміцніші двері з останньою моделлю замку не гарантують власникам квартири, що до них не проникнуть зловмисники. Значить, гроші, цінні речі, документи, ювелірні прикраси, що знаходяться у відкритому доступі, готова приманка. Зберігати матеріальні цінності необхідно у спеціальних захисних боксах. Але як вибрати сейф, що влаштовує своєю функціональністю, габаритами, класом стійкості до зла, внутрішньої конструкцією, типом замку?
Необхідно розуміти, які види сейфів взагалі існують, у чому їх відмінності. Відповідно, потрібно вирішити, що саме ви плануєте зберігати, чи це буде лише захист від злому або вас цікавить гарантія збереження вмісту секретного боксу під час пожежі.
Як правильно вибрати сейф для дому: головні параметри
Здавалося б, вибрати сейф — завдання досить просте: на сайті клікнув на першу модель, що сподобалася, — і готово. Але ні — безліч нюансів ускладнюють цей процес, оскільки треба точно знати:
- що у сейфі зберігатиметься;
- від кого чи чого приховуватимемо цінності;
- де металевий бокс із секретним замком буде розташований;
- який замок найефективніший для конкретної моделі з урахуванням її вищевикладених характеристик.
Клас зламостійкості сейфа. Від кого чи чого потрібно приховати цінності
Усі типи сейфів класифікуються за рівнем надійності (зламостійкості). Чим вище цей показник — тим кращий і надійніший рівень захисту. Тобто зловмисникам, у разі проникнення в житло, доведеться довше возитися з відкриттям боксу. За цей час прибуде поліція, якщо в будинку встановлено сигналізацію. Або шум почують сусіди, які відреагують на нехарактерний звук із сусідньої квартири.
Вивчаючи різновиди сейфів тільки щодо захисту системи від зловмисників, необхідно розуміти, що навіть найвищий показник зламостійкості не гарантує захисту від пожежі. Подвійний захист здатні забезпечити вогневзломостійкі моделі, в конструкції яких передбачено комплекс технічних заходів, спрямованих на протистояння і зломщику, і вогню.
Клас вогнестійкості. Коли і кому потрібний такий захист
А тепер дізнаємося, як правильно вибрати сейф, який збереже вміст від згубного впливу високих температур.
Показник, як правило, варіюється від години (60 хвилин) до двох (120 хвилин). Який сейф найкраще саме у вашому конкретному випадку – уточнюйте при виборі моделі у консультанта.
Розмір сейфа
Який сейф краще для дому: великий чи маленький? Вибрати модель правильного розміру - дуже важливо, адже від габаритів боксу залежать відразу кілька факторів:
- обсяг вмісту;
- місце розташування;
- спосіб кріплення;
- помітність.
Говорячи про квартирних секретників, ідеально вибрати невеликий, компактний варіант. Більше уваги слід приділити місцю розташування, а також типу монтажу: всередині шафи, в стіні, за допомогою анкерного кріплення до підлоги. Для квартири найоптимальніший варіант - модель вагою не більше 80 кг. Якщо ви вибираєте конструкцію для приватного будинку, діапазон габаритів (і можливостей для зберігання) розширюється.
Можливості приватного будинку дозволяють використовувати габаритніші моделі. Важливо враховувати обсяги та параметри цінних речей, які ви збираєтесь зберігати – від цього залежить концепція внутрішнього простору: кількість полиць, відсіків, касових осередків. Використовувати простір боксу необхідно раціонально.
Спосіб встановлення
Від параметрів та цільового призначення сейфа залежить спосіб його монтажу: чи це буде меблева модель з кріпленням у нішу шафи або бокс, пригвинчений анкерними болтами до підлоги, замурований у міжкімнатну стіну.
Тип сейфу
- для документів та цінних паперів, оснащені кількома полицями;
- для малих антикварних предметів, ювелірних виробів;
- для зброї (пропозиція актуальна для мисливців, колекціонерів та тих, хто зберігає вогнепальну, холодну зброю для самозахисту) — модель підбирають за калібром стволів;
- комбінованого типу – мультифункціональний, універсальний варіант;
- для плівок, дисків, фотографій, флешок та магнітних носіїв.
Які сейфи краще для будинку за різновидом замку