Статті

#Назад
02 02.2014

Як вибрати сейф

 

Як визначитися з типом сейфа

Навіть найміцніші двері з останньою моделлю замку не гарантують власникам квартири, що до них не проникнуть зловмисники. Значить, гроші, цінні речі, документи, ювелірні прикраси, що знаходяться у відкритому доступі, готова приманка. Зберігати матеріальні цінності необхідно у спеціальних захисних боксах. Але як вибрати сейф, що влаштовує своєю функціональністю, габаритами, класом стійкості до зла, внутрішньої конструкцією, типом замку?

 
Перед тим, як остаточно вибрати сейф для дому, необхідно розібратися в їхній специфіці: всі моделі різні, тому те, що підходить для зброї, як правило, не використовують для зберігання грошей та ювелірних виробів.

Необхідно розуміти, які види сейфів взагалі існують, у чому їх відмінності. Відповідно, потрібно вирішити, що саме ви плануєте зберігати, чи це буде лише захист від злому або вас цікавить гарантія збереження вмісту секретного боксу під час пожежі.

 

Як правильно вибрати сейф для дому: головні параметри

Здавалося б, вибрати сейф — завдання досить просте: на сайті клікнув на першу модель, що сподобалася, — і готово. Але ні — безліч нюансів ускладнюють цей процес, оскільки треба точно знати:

 
 • що у сейфі зберігатиметься;
 • від кого чи чого приховуватимемо цінності;
 • де металевий бокс із секретним замком буде розташований;
 • який замок найефективніший для конкретної моделі з урахуванням її вищевикладених характеристик.

 

Клас зламостійкості сейфа. Від кого чи чого потрібно приховати цінності

Усі типи сейфів класифікуються за рівнем надійності (зламостійкості). Чим вище цей показник — тим кращий і надійніший рівень захисту. Тобто зловмисникам, у разі проникнення в житло, доведеться довше возитися з відкриттям боксу. За цей час прибуде поліція, якщо в будинку встановлено сигналізацію. Або шум почують сусіди, які відреагують на нехарактерний звук із сусідньої квартири.

 
Усього існує 12 класів зламостійкості. Прості моделі відносять до нульового рівня - це захист, як то кажуть, від своїх, від дітей.
Маркування «Н0», або просто «0» говорить про те, що злому такий сейф практично не перешкоджає, а підходить виключно для захисту від вогню (високих температур).

При виготовленні захисного боксу високого рівня зламостійкості, виробник використовує міцні сталеві листи товщиною не менше 3 мм, сама конструкція часто включає кілька листів, а простір між стінками заливають вогнетривким бетоном.

Клас злостійкості залежить також від надійності використовуваного запірного пристрою (замок кодового типу, ключового, електронного тощо), а також кількості замків. У моделях з максимальним захистом від злому передбачено як мінімум 2 різних замки. Який замок для сейфа краще – механічний чи електронний – завжди можна дізнатися у спеціаліста.

 
Які види сейфів схожі на будинок з позиції злостійкості? Для експлуатації будинку рекомендується використовувати моделі не нижче 3 класу. Щоб забезпечити надійний захист надважливих документів і великих сум грошей, рекомендується модель не нижче 4 класу. Вироби 5 класу підходять для зберігання ювелірних виробів та інших цінностей.
 
Тобто, чим вища вартість сейфу, що зберігається, — тим вище має бути клас його зламостійкості.

Вивчаючи різновиди сейфів тільки щодо захисту системи від зловмисників, необхідно розуміти, що навіть найвищий показник зламостійкості не гарантує захисту від пожежі. Подвійний захист здатні забезпечити вогневзломостійкі моделі, в конструкції яких передбачено комплекс технічних заходів, спрямованих на протистояння і зломщику, і вогню.

 

Клас вогнестійкості. Коли і кому потрібний такий захист

А тепер дізнаємося, як правильно вибрати сейф, який збереже вміст від згубного впливу високих температур.

Від пожежі, на жаль, не застрахована жодна нерухомість. Навіть найбезпечніший будинок, виконаний за останніми будівельними технологіями, може стати об'єктом займання: замикання проводки, несподіванка у сусідів згори. Тому сейф, що захищає від вогню, потрібний усім. Але який сейф вибрати, якого класу?

 
За рівнем вогнестійкості сейфи також класифікуються на 12 категорій. Для створення конструкції, максимально стійкої до вогню, компанії-виробники застосовують міцні сталеві стінки, посилені теплоізоляційним матеріалом та ущільнювачем.
Система захисту від вогню постійно вдосконалюється, асортимент розширюється, тому ви зможете вибрати оптимальний варіант для себе з максимальним рівнем вогнезахисту.

 
Клас вогнестійкості металевого боксу визначається під час тестування. Показник залежить від часу: важливо розуміти, скільки хвилин закрита на замок конструкція здатна протриматися при активній пожежі. Враховується стан вмісту сейфа – він має бути неушкодженим.

Показник, як правило, варіюється від години (60 хвилин) до двох (120 хвилин). Який сейф найкраще саме у вашому конкретному випадку – уточнюйте при виборі моделі у консультанта.

 
 

Розмір сейфа

Який сейф краще для дому: великий чи маленький? Вибрати модель правильного розміру - дуже важливо, адже від габаритів боксу залежать відразу кілька факторів:

 
 • обсяг вмісту;
 • місце розташування;
 • спосіб кріплення;
 • помітність.

Говорячи про квартирних секретників, ідеально вибрати невеликий, компактний варіант. Більше уваги слід приділити місцю розташування, а також типу монтажу: всередині шафи, в стіні, за допомогою анкерного кріплення до підлоги. Для квартири найоптимальніший варіант - модель вагою не більше 80 кг. Якщо ви вибираєте конструкцію для приватного будинку, діапазон габаритів (і можливостей для зберігання) розширюється.

На стадії активного будівництва будинку або проведення капітального ремонту необхідно точно визначити місце дислокації сейфа. Як вибрати локацію правильно - підкаже фахівець.
 
Можна встановити відразу кілька схованок для зброї, коштовностей, магнітних носіїв, грошей, документів. Це підвищить рівень безпеки зберігання цінних речей. Навіть якщо, теоретично, зловмисники відкорять один із сейфів, за сталеві вони навряд чи братимуться. Адже їх треба ще знайти.

Можливості приватного будинку дозволяють використовувати габаритніші моделі. Важливо враховувати обсяги та параметри цінних речей, які ви збираєтесь зберігати – від цього залежить концепція внутрішнього простору: кількість полиць, відсіків, касових осередків. Використовувати простір боксу необхідно раціонально.

 
 

Спосіб встановлення 

Від параметрів та цільового призначення сейфа залежить спосіб його монтажу: чи це буде меблева модель з кріпленням у нішу шафи або бокс, пригвинчений анкерними болтами до підлоги, замурований у міжкімнатну стіну.

 
Розрізняють три категорії сейфів за типом монтажу:
 
вбудовані;
 
меблеві;
 
мобільні, окремі.
 
Оптимальний домашній варіант - модель типу, що вбудовується. Для неї не потрібно шукати окреме місце. Плюс, схованка буде захована від сторонніх очей, а місце її розташування легко замаскувати картиною чи килимом.

 

У сейфа, вбудованого в стіну, додатково підвищується рівень пожежної безпеки, адже бокс у разі пожежі буде охоплений полум'ям не відразу.
 
 

Тип сейфу

 

Який сейф обрати для квартири? Модельний ряд дуже широкий. Відповідно, виробник пропонує конструкції:
 
 • для документів та цінних паперів, оснащені кількома полицями;
 • для малих антикварних предметів, ювелірних виробів;
 • для зброї (пропозиція актуальна для мисливців, колекціонерів та тих, хто зберігає вогнепальну, холодну зброю для самозахисту) — модель підбирають за калібром стволів;
 • комбінованого типу – мультифункціональний, універсальний варіант;
 • для плівок, дисків, фотографій, флешок та магнітних носіїв.

 

Які сейфи краще для будинку за різновидом замку

 
 
                                                              
             ключовий замок                              механічний кодовий                        кодовий електронний                  
        
 
Який сейф краще — з кодовим замком чи ключем? Найбільш популярний варіант - з механічним ключовим замком: він недорогий і простий у користуванні.
 
Електронні кодові замки гарантують власнику швидке відкриття, ви можете самі змінювати код, коли захочете, немає необхідності носити із собою ключі, передбачено блокування на введення коду у разі набору неправильної комбінації. Коштує така модель дорожче і потребує періодичної заміни батарейки.
 
Механічний замок з кодом менш популярний, ніж ключовий та кодовий. Це минуле століття. Необхідно витрачати додатковий час на точне введення комбінації та обертання диска вправо-ліворуч. Хоча у довговічності та надійності такій системі можна лише позаздрити.
 
То який сейф краще — ключовий чи кодовий? Щоб збільшити злостійкість моделі, виробник використовує комбінацію запірних пристроїв: два ключі, ключ і електронний або кодовий замок і подібні. Обидві системи здатні блокувати ригелі, і поки що обидва замки не відкриються — сейф залишиться закритим.
 
Як вибрати сейф у квартиру за типом запірного пристрою, принципом монтажу та іншими технічними нюансами? Це знають фахівці компанії «КиївМетСервіс», яка професійно займається виготовленням металоконструкцій різного типу з доставкою та встановленням.
 
У консультанта можна дізнатися, які сейфи краще підійдуть для зберігання документів і грошей, а що доцільно придбати для зберігання носіїв цифрової інформації, в чому відмінність боксу, що вбудовується в шафу, і моделі з анкерним кріпленням до підлоги.
 
Вам також допоможуть індивідуально підібрати сейф, враховуючи особливості запиту та бюджет. Ми знаємо, як вибрати хороший домашній сейф і не переплатити. Звертайтеся до нас і купуйте надійного захисника ваших цінностей!