Статті

#Назад
12 02.2014

Замовити стелажі чи зробити самому?

У будь-якого виробничого підприємства торгово-промислової або торгової групи завжди присутня необхідність у складуванні продукції, що виробляється і продається. Розумним рішенням для будь-якого складського приміщення стануть стелажі, оскільки вони дозволять максимально ефективно використовувати всю корисну площу. Це дозволить як заощадити місце, а й зробити систематизацію наявного товару.
Може виникнути закономірне питання: що краще, замовити стелажі в спеціалізованій компанії або ж виконати їх самостійно?
 
Розглянемо варіант самостійного виконання стелажів із підручних матеріалів. Такий варіант на перший погляд видається найпростішим, особливо якщо є листовий метал, металеві куточки, відрізна машинка та зварювальне обладнання. Функціональність, зручність експлуатації, надійність та довговічність Вашої конструкції у такому варіанті гарантуєте собі тільки Ви самі. Слід також пам'ятати, що Вам необхідно буде продумати такі важливі моменти, як:
 
  • розміри конструкції та полиць;
  • навантаження на них;
  • кількість ярусів на стелажах;
  • ширину проходів;
  • тип вантажопідйомних засобів;
та багато інших нюансів.
 
Як показує практика, надійністю та зручністю такі експерименти відрізняються вкрай рідко. Нічого незвичайного у цьому немає. Іноді навантаження на ярус однієї секції стелажу становить до 3000 кг, а цих ярусів може бути кілька (2,3 і більше). Хіба можна говорити про надійність конструкцій, якщо їхня здатність не прораховувалася попередньо, і виготовлялися вони без технологічного та якісного контролю? Очевидно, що ні. Закономірним є й інше питання: хто нестиме відповідальність у разі, якщо стелаж впаде?
 
Тому другий варіант – звернутися за допомогою до професіоналів, які спеціалізуються на виготовленні обладнання для стелажів.
 
Такий вибір дозволить ефективно вирішити проблему правильного обладнання складського приміщення з гарантованою якістю та надійністю. Крім того, досвідчені фахівці якнайкраще продумають складську логістику, що дозволить досягти найкращого ефекту від використання наявної площі.
 
У такому разі клієнту не доведеться вивчати, розбиратися та робити непростий вибір між різними видами стелажних систем та способами їх розміщення. Для цього достатньо описати завдання фахівця, який приїде для вимірювання та врахування всіх особливостей складу. Після цього замовник отримує комерційну пропозицію з докладною схемою складу та оптимальним розміщенням стелажного обладнання. У деяких випадках, можливо, буде зробити вибір між одним із варіантів для найкращого досягнення поставленої мети. Кошторис робіт дозволить отримати дуже точне уявлення про кожен з етапів - виготовлення, доставку та монтаж. Причому останній етап можна буде зробити самотужки, якщо є гостра необхідність в економії коштів. До стелажного обладнання додається інструкція фірми-виробника зі збирання конструкцій. Якщо ж стелажі є складною конструкцією, покликаною витримувати серйозні навантаження, то краще скористатися послугами професіоналів. Тому що в цьому випадку йдеться про безпеку персоналу та збереження дорогих товарів.
 
Залежно від обсягу та ступеня складності замовлення на його виконання піде від одного до чотирьох тижнів. Кожен стелаж складається з окремих елементів, які виготовляються індивідуально на замовлення.
 
Професійне виготовлення стелажного обладнання включає наступні етапи:
 
  • розробка всієї необхідної конструкторської документації;
  • розробка оптимального технологічного процесу;
  • виготовлення замовлення на повністю професійному устаткуванні;
  • постійний контроль якості в ході всіх етапів виробництва, а за потреби і на етапі складання та монтажу.

Все це гарантує високу якість, надійність та безпеку стелажного обладнання.