Статті

#Назад
08 04.2024

Як зробити стелаж для інструменту в гаражі своїми руками

Хазяїна видає лад, тому викрутки, гайкові ключі, дрилі повинні лежати на своїх місцях. Без порядку гараж перетвориться на склад металобрухту. А це небезпечно для його експлуатації.

Багато хто робить полиці в гараж своїми руками, використовуючи ідеї з інтернету та рекомендації з технічної літератури. Можна відвідати спеціальний майстер-клас та перетворити отриману теорію на практику. Курси на кшталт «робимо полиці в гараж» знайти буде нескладно. Було б бажання. І творчий підхід.

Стелаж в гараж своїми руками зібрати не складе труднощів, якщо дотримуватися певних правил. Існує безліч готових конструкцій, які можна використовувати для прикладу. Головне — розуміти, з якою метою полична система використовуватиметься, який обсяг інструментарію зберігатиметься на її полицях, і де вона стоятиме.
Зробити полиці в гаражі можна з дерев'яної товстої дошки, але підставу краще вибирати металеве: для надійності. Який головний секрет правильної системи зберігання? Як краще розмістити стелаж, щоб зробити простір вільнішим?
 

З яким кріпленням краще робити стелаж: болтовою чи звареною?

Фахівці розпочинають великі проекти з маленьких деталей. У нашому випадку це буде кріплення. Стелажі в гараж своїми руками повинні з'єднуватися між собою і до чогось кріпитися, інакше вони хитаються і просто впадуть.
Зварне з'єднання доцільно використовувати для конструкцій, що складаються з різного типу прокату та форм. Система стає монолітною і не піддається розбору. Якщо конструкцію потрібно розібрати, елементи в місцях зварювання розрізають.
Болтове кріплення використовують для поєднання елементів геометричних форм, а також при складанні конструкцій, коли зварювання скрутне. Перевага варіанта: можна зробити стелаж у гаражі без використання складного інструменту. До речі, система мобільна: її можна швидко демонтувати, а потім знову зібрати.
 

Вибір відповідної конструкції

 • Полиці для гаража своїми руками збираються у вертикальну Н- або П-подібну конструкцію, яка стоїть, як правило, біля стіни. Вибір місця необхідно визначити на етапі проектування, щоб точно розуміти розміри майбутнього виробу: висоту, довжину, ширину, крок полиць. Не виключено, що під стелаж будуть відведені три стіни, що примикають одна до одної.
 • Спеціальні гаражні конструктори допоможуть визначитися з кількістю полиць та висотою прольотів. Найпопулярніший інструментарій краще зберігати внизу в ящиках або на полицях.
 • Високі стелажні системи під стелю – це раціональне використання площі вертикальних перекриттів. На верхніх полицях доцільно зберігати предмети «до запитання». Верхні полиці для інструментів у гаражі своїми руками можна зробити закритими, доповнивши їх дверцятами.
 • Саморобні стелажі в гараж повинні включати місце розташування ємностей з технічними рідинами: пляшок, банок, невеликих каністр. Такі полиці підсилюють бортиками.
 • Щоб уникнути провисання, правильно розраховуйте вантажопідйомність полиць. Оптимізація робочого простору має бути з урахуванням безпеки користування стелажом: конструкція має бути стійкою.
 • Найефективніші системи зберігання - різнопланові. Використовуйте підвісні полиці для інструменту в гаражі своїми руками. Їх можна розмістити над входом або робочим столом.
 • Стандартним розміром полиці для ключів у гаражі своїми руками вважається 100 см (довжина) на 30 см (ширина). Для зберігання специфічного інструментарію металевий стелаж у гараж краще замовити індивідуально.
 • Працюйте на перспективу. Золоте правило - багато полиць та ящиків у гаражі не буває. Навіть якщо стелаж для інструменту своїми руками буде частково порожні, згодом арсенал залізок розшириться - і у вас з'явиться нове гаражне приладдя. Їх треба буде десь зберігати.

 

З якого матеріалу найкраще робити стелаж у гараж?

Стелажі для гаража своїми руками краще збирати із металу. Метал вважається найбільш міцним та довговічним матеріалом. Для каркасу можна використовувати хромовану трубу круглого чи прямокутного перерізу. Хороші експлуатаційні характеристики у нержавіючої сталі. При виборі куточка як матеріал для корпусу, враховуйте товщину листа: основа не повинна гнутися під вагою полиць.
Альтернативний варіант – дерево. Полиці для інструментів у гаражі своїми руками можна встановити на вертикальні бруси, які необхідно попередньо обробити. Тип кріплення полиць – пазовий. Недолік дерева в тому, що навіть після ретельної обробки згодом воно вбирає запахи та вологу. Якщо вибирати між брусом та залізом – перевагу краще віддавати металу.
Зробити полиці у гаражі своїми руками можна з дошки, а можна замовити металеві листи оптимальної товщини. Практикують також полиці з товстого гартованого скла та навіть пластику. Матеріал для полиць вибирається з урахуванням її вантажопідйомності та специфіки інструментарію, що на стелажі лежатиме.
 

Переваги виготовлення гаражного стелажу своїми руками

 • Організація робочого простору у конкретному приміщенні з урахуванням усіх архітектурно-технічних моментів.
 • Раціональне використання локації: рукоробні полочні системи – індивідуальні.
 • Економія коштів. Каркас та полиці своїми руками в гараж можна зробити з підручних матеріалів, використовуючи дерево та метал б\у.
 • Реалізація творчої ідеї: можна спробувати себе ролі інженера, конструктора, архітектора, художника.
 • Можливість реалізувати інноваційні ідеї, замінивши стару неефективну систему зберігання нову кориснішу.

 

Необхідні у роботі інструменти

Саморобні полиці у гараж збираються за допомогою спеціального обладнання. Як мінімум, вам знадобляться:

 • саморізи,
 • шуруповерт,
 • лобзик (пила),
 • фрезер,
 • дриль,
 • рулетка,
 • креслярський інструмент,
 • шліфувальна машина,
 • молоток.

 

Щоб зробити полиці в гаражі зі зварним кріпленням, знадобиться зварювальний апарат.
 

Покрокова інструкція для самостійного виготовлення стелажу для інструментів

1 Вибір місця розташування.
2 Виміри.
3 Креслення (малюнок) із зазначенням параметрів елементів конструкції см або мм.
4 Підготовка елементів системи, у тому числі обробка, фарбування.
5 З'єднання частин корпусу (при необхідності – з анкерним кріпленням до стіни).
6 Встановлення полиць.