Статті

#Назад
02 11.2023

Як правильно вибрати стелаж

Стелаж – це спеціальна конструкція, що складається з кількох полиць, закріплених на стійках. Вона допомагає організувати впорядковане зберігання різних предметів, забезпечивши оптимальне використання вільного простору у приміщенні. Стелажі можуть встановлюватися не тільки у виробничих, складських, торгових та офісних приміщеннях, а й у побуті. На них зручно зберігати інструменти або шини в гаражі, домашнє начиння на кухні, балконі або в коморі, книги в житловій кімнаті та консервацію у підвалі. Про те, як вибрати стелаж правильно, ми і розповімо в цій статті, спираючись на власний досвід.  

 

Як вибрати стелаж в залежності від призначення

Одним із головних критеріїв вибору стелажу є його призначення. Від того, що саме на ньому зберігатиметься, залежить тип та конструктивні особливості стелажного обладнання. Найбільш універсальний варіант - поличкові стелажі-конструктор на зачепах, серій КМ або МС, які випускає наша компанія. Вони ідеально підходять для зберігання:
 
 • різних речей в умовах будинку, квартири чи гаражу;
 • папок із документацією в офісі або архіві;
 • товарів на складі або у торговому залі супермаркету та магазину;
 • запчастин, заготовок, матеріалів та інструменту на СТО, у майстерні та виробничому приміщенні.
Складські стелажі
До стелажного обладнання спеціального призначення можна віднести:
 
 • торговельні стелажі – вони призначені для викладення товарів у торговому залі та можуть мати різну конструкцію, залежно від характеристик товару. В асортименті продукції компанії «КиївМетСервіс» ви знайдете стелажі для одягу, взуття, хлібобулочних, кондитерських виробів та овочів;
 • складські стелажі для зберігання товарів у великих логістичних комплексах – це можуть бути палетні, палетно-поличні та консольні конструкції;
 • торгово-складські стелажі – ними обладнуються торговельні зали гіпермаркетів;
 • стелажі для пластикової тари – оптимальний варіант зберігання насипних та штучних дрібногабаритних товарів, наприклад насіння або металовиробів.
 
Визначившись з найбільш підходящою стелажною конструкцією та перед тим, як вибирати стелаж за іншими критеріями, слід підібрати його відповідні розміри. Для цього необхідно:
 
 1. продумати, де приміщення ви хочете встановити стелаж;
 2. виміряти вільну площу, яку можна відвести під його установку;
 3. визначити необхідну глибину полиць, виходячи з розмірів речей, що зберігаються;
 4. передбачити можливість вільного проходу між стелажем та іншими предметами обстановки;
 5. виміряти висоту приміщення від підлоги до стелі, розрахувати необхідну кількість полиць і відстань між ними. На полиці має бути більший за висотою товар (предмет).
 

Як вибрати матеріал стелажу в залежності від приміщення

Вибір матеріалу виготовлення стелажу залежить від призначення приміщення та вологості у ньому.

Для житлових та інших кімнат, де важливо не зіпсувати дизайн інтер'єру, краще вибирати сталеві стелажі із порошковим покриттям. Воно не поступається оцинкованій поверхні за ступенем захисту від корозії, але надає естетичнішого і привабливішого вигляду. Стелажі з оцинкованого профілю підійдуть для установки в гаражі, підсобному приміщенні, на балконі або підвалі, де їх декоративні властивості не мають особливого значення.
 

Стелажі поличні 

У сухих приміщеннях допускається встановлювати металевий стелаж із полицями зі сталі або ДСП, а для кімнат з підвищеною вологістю краще вибрати повністю металеву конструкцію.
 

Види стелажів залежно від витримуваного навантаження

При необхідності розміщення на стелажі великої кількості важких предметів вибирайте конструкцію з відповідним допустимим навантаженням на полицю. При цьому слід враховувати не точкове, а розподілене навантаження від усіх товарів та вантажів, які розміщуються на полиці. Компанія «КиївМетСервіс» випускає стелажі з такими максимально допустимими навантаженнями:
 
 • архівні мобільні – до 80 кг;
 • стелажі конструктор та на зачепах – до 150 кг;
 • МС – до 200 кг;
 • КМ – до 400 та 800 кг.

 

Тепер, коли ви знаєте, як вибрати стелаж, заходьте до розділу «Продукція» нашого сайту – і вибирайте відповідну конструкцію або замовляйте її виготовлення за вашими розмірами!