Статті

#Назад
25 01.2024

Як зробити стелаж-перегородку для зонування кімнати своїми руками?

Обмежений або, навпаки, надто вільний простір — не привід відмовлятися від ідеї зробити його більш комфортним та містким. Стелаж-перегородка для зонування кімнати своїми руками - ідеальна альтернатива меблів, яка виконує роль стіни. Дизайнерська перегородка це ще й ефектний декоративний елемент, який створить стиль кімнати.

Існують різноманітні стелажі із полицями: маленькі, великі, дерев'яні, на металевих опорах. Виготовити поличку, яка підійде як для житлового, так і офісного або комерційного приміщення можна своїми руками. Для цього достатньо виконати заміри кімнати, намалювати макет майбутньої конструкції, придбати необхідні матеріали та виконати рекомендації фахівців.  

 

Навіщо потрібні перегородки у кімнаті?

Зонування кімнати полицями – творчий процес, який дозволяє збільшити корисну площу локації та зробити її більш затишною, функціональною. Розділові полиці, розташовані вертикально, виконують роль системи зберігання для особистих речей, книг, посуду, дитячих іграшок.
Зонування кімнати за допомогою стелажу наскрізного типу не порушить якість природного освітлення: ідеальне рішення для дитячої кімнати, кабінету, офісу. Разом з тим, кожна локація набуває незалежності, індивідуальності. Кімнатні структури для зонування використовують з метою створення міні-територій, невеликих зон особистого комфорту для кожного, хто живе або працює в приміщенні.
Необхідність та вигоди зонування кімнати стелажами:
 
  • розбивка вільної локації на окремі функціональні зони (ідеальне рішення для квартири-студії, бібліотеки, магазину);
  • можливість відмовитися від громіздких меблів;
  • грамотна організація простору, у якому є кілька користувачів;
  • додаткові системи зберігання: зручні та місткі;
  • стильний акцент для квартир та офісів, виконаних у традиціях мінімалізму;
  • багатофункціональність та універсальність: стелажі можуть використовуватися також на складах для зберігання габаритних товарів та вантажів.
Важливо, що зонування за допомогою стелажу можна виконати у межах невеликого бюджету, не залучаючи для цього майстрів. Оформлення дозвільних документів на реалізацію проекту (як у разі будівництва стаціонарної стіни-перегородки) не буде потрібно. Це завжди індивідуальні рішення. При необхідності конструкцію можна швидко демонтувати.
 
 

Використання стелажів для зонування у спальні

Зонування спальної кімнати стелажем практикується досить часто. Вертикальна полична конструкція дозволить розділити приміщення на дві окремі міні-спальні або виділити в спальні зону вітальні, в якій поміститься диван, пара м'яких крісел, журнальний столик, телевізор.
Секції та відсіки у спальні дозволяють вирішити проблему особистих та побутових речей. Частину полиць можна зробити закритими. Одну з осередків можна трансформувати, облаштувавши у ній висувний письмовий стіл. Творчий поділ приміщення на будуар та домашній кабінет. Прекрасний варіант для кімнати у гуртожитку чи квартири-студіо.
 
 

Зонування стелажами у дитячій кімнаті

Зонування за допомогою стелажу часто практикується у дитячих кімнатах. Секції та відсіки допоможуть дитині краще орієнтуватись у займаному просторі та підтримувати у ньому порядок: тут знаходяться підручники, тут – спортивні кубки та сувеніри. На цій поличці зберігається змінна білизна, на іншій іграшки.
Зонування стелажем, в якому можна облаштувати також шафу-купе або пенал, оцінять батьки. На одному просторі можуть комфортно існувати різностатеві, різновікові діти. І кожен матиме свою територію: місце для виконання уроків, сну та відпочинку. Логічним доповненням до такого інтер'єру стане дворівневе ліжко або ліжко-гірка, яке також не займе багато місця.
 
 

Які матеріали використовують для виготовлення стелажів для зонування?

Естетику зонування полицями неможливо переоцінити. За допомогою вертикальної полички можна наповнити кімнату змістом, зробити її більш функціональною, комфортною, цікавою.
Перед тим, як зробити стелаж перегородку власноруч, необхідно вирішити кілька організаційних завдань:
 
  • вибрати місце розташування конструкції (стелаж на коліщатках можна пересувати);
  • визначитися із стилем виробу (важливо враховувати стилістику наявних меблів);
  • зосередитися на завданнях, які стелаж виконуватиме (можна використовувати універсальні багатофункціональні стелажі, що мають високу практичність і декоративність);
  • вибрати матеріал, з якого будуть виготовлені несучі опори і, відповідно, полиці (важливо враховувати вантажопідйомність полиць):
  • підібрати необхідні інструменти (ножівку, електродриль, газозварювальний апарат, різання по склу та ін).
Кімнатні структури для функціональності можуть бути виготовлені з натурального дерева, деревостружкової плити, металу, скла, екологічного пластику.
Найчастіше використовуються комбіновані системи, коли основа (каркас) виготовлена з нержавіючої сталі або куточка, а полиці — з ДСП, розжареного скла або дерев'яної дошки. Прекрасне дизайнерське рішення у стилі лофт! Полиці, до речі, можна пофарбувати у яскраві кольори, що надасть інтер'єру більшої індивідуальності.
 
 

Що ще можна використовувати для зонування житла, крім стелажів?

Зонування кімнати полицями – не єдине інтер'єрне рішення. Вітаються персональні рішення для зонування кімнати: підійдуть шафи, пенали, дивани, крісла, м'які куточки, столи, вази для підлоги, предмети декору. Можна також використовувати різні кольори і текстури шпалери для протилежних стін. Важливу роль зонуванні простору грає освітлення.
 
 

Де можна придбати стелажі для зонування приміщення?

Готові металеві стелажі під зонування кімнати полицями та відсіками пропонує компанія «Київметсервіс». Ознайомитись з асортиментом фірми можна на офіційному сайті: http://kms.com.ua. На користь виробника: багатий вибір металоконструкцій для різних типових завдань та будь-яких функціональних приміщень, а також лояльні розцінки, гарантія якості, доставка та встановлення.